Сестри Стоеви са на четвъртфинал на турнира по бадминтон във Франция

Габриела Стоева и Стефани Стоева Stoeva Sisters се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите „BWF Tour Super 100“ Orléans Masters, 2022 Orléans Masters Badminton в Орлеан (Франция) с награден фонд 90 000 щатски долара, научи ЗАРАТА от БФ по бадминтон.

Поставените под номер 1 в схемата българки победиха квалификантките Го Пи Кий и Яп Линг от Малайзия с 21:17, 21:17 за 33 минути.

Сестри Стоеви изоставаха с 12:16 в първия гейм, но със серия от 8:0 направиха обрат. Във втората част след 9:9 те имаха аванс в резултата. При 18:17 взеха три поредни разигравания и стигнаха до крайния успех.

В спор за място на полуфиналите утре Габриела Стоева и Стефани Стоева ще играят срещу канадките Жозефин У и Катрин Чой.