[ad id=“255238″]
Това съобщи пред БТА Красимир Стоев .
[ad id=“226585″]
По думите му през ноември се очаква средната месечна температура да бъде около и под нормата, която за Северна България и Горнотракийската низина е между 5 и 8 градуса, за високите полета – между 3 и 5 градуса, по Черноморието и долината на река Струма – между 8 и 10, а в планинските райони – от минус 5 до 3 градуса.
Месечната сума на валежите ще бъде около нормата, която за по-голямата част от страната е между 40 и 70 литра на квадратен метър, а в южните и планинските райони – между 60 и 90 литра на квадратен метър. През първите дни от ноември ще преобладава слънчево време, температурите ще се повишат, но ще останат по-ниски от обичайните.
Към 3-4 ноември през страната ще премине бърз студен атмосферен фронт. Облачността ще се увеличи и на отделни места ще превали дъжд и температурите слабо ще се понижат. Относително подобрение на времето и повишение на температурите се очаква от 5 до 7 ноември.
През последните дни от десетдневието облачността отново ще се увеличи и на места ще има валежи: в равнините от дъжд, а в планините – от сняг. Температурите ще се понижат. И през второто десетдневие динамиката на атмосферните процеси ще остане повишена и времето ще е променливо.
Около 12, 17 и 20 ноември ще има повишена вероятност за преминаване на атмосферни смущения. Ще има и валежи, като с понижението на температурите дъждът по високите полета и в Предбалкана ще преминава в сняг. През повечето дни от третото десетдневие времето ще се определя от антициклонален тип атмосферна циркулация. Динамиката ще намалее и над страната ще преобладава облачно, в равнините и мъгливо време. Повече слънчеви часове ще има в планинските райони.
Атентаторите често се възприемат като сенчести фигури в историята, но зад техните действия стоят сложни…
Киселото зеле е не само важна част от традиционната българска кухня, но и продукт с…
Сарми – едно от най-любимите ястия в българската кухня, което носи със себе си традиции,…