Според запознати и приближени до собственика на “Енигма”, синът му не е бил част от пиротехническия екип и е бил случайно там по време на експлозията. Младежът и другият мъж на около 50 години – и на двамата съдбата им към момента не е известна, дошли да оставят един от служебните микробуси, който им трябвал, за да свършат някаква работа през деня.
“Оказали са се в лошо време на лошо място”, разкриха запознати пред “Труд”.
Според други източници складовете не са нито фабрика за експлозиви, нито са цехове за боеприпаси. Това са сгради, проектирани и сторени само и единствено за съхранение на пиротехнически изделия. В тях има пиратки, пиробатерии и всякакви видове фойерверки, гирлянди и т.н. Разказват още, че стените са дебели зидове, а пък покривите леки, за да може, ако нещо избухне, взривната вълна да отива нагоре.
“Обикновено след като са направили измервания на терен – дали ще и на покрив, на козирка на стадион или на друго място, където ще се монтира зарята, правят план и започват да се занимават със свързване на различни заряди към компютър. Когато всичко вече е разположено по плана, от този компютър, наричат го бокс, с натискане на едно копче започва зарята като последователно избухват различни светлини, или се пускат различни ефекти.
Предполага се, че доцент Шишков, който загина и дъщеря му, която също учи за взривове и има лиценз за работа с пиротехника, са били в работилницата на пиротехниците, за да свързват заряди.
“Но нямаме представа дали синът на г-н Попов и другият мъж са били при тях или отвън. Смятаме, че причината не е грешка на доцента или дъщеря му, а е възможно да е избухнал дефектен заряд, с който са работили”, продължават разказва си свидетели.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase
Привърженици на сваления президент Башар Асад са убили 14 военни, изпратени от фактическата власт в…
Стотици участваха във възпоменанието на жертвите на насилствената асимилация на българските турци, видя репортер на…