Докладът на настоящия председател на СГС Калоян Топалов всъщност сезира главния прокурор за престъпления, които са вършени от предходното ръководство в лицето на Владимира Янева. Тя беше отстранена от поста именно заради незаконно подслушване и има условна присъда на втора инстанция.
„Много искания, много разрешения – никакъв резултат”, така Топалов определи работата на предшественика си.
В сградата на Съдебната палата безконтролно са подписвани разрешения дори за подслушване на дипломати. Това е ставало основно през 2015 г. – 50 дипломати. Пикът на разрешените специални разузнавателни средства е през 2010 – малко над 6200. Отказите са едва 15. За 2016-а има над 300 искания за подслушване, като съдът е отказал 165 от тях.
Сред подслушваните през 2010 г. е бившият земеделски министър Мирослав Найденов. Той беше свидетел по делото срещу Цветан Цветанов за незаконно подслушване, което беше прекратено.
„Смятам, че адресант на този доклад трябва да е ВСС и по-скоро съдийската колегия. Тоест, ако има разчистване на Авгиевите обори, те трябва да започнат оттам, а не да се очаква всъщност, че някой друг ще хване горещия картоф”, заяви Найденов.
Горещият картоф е в ръцете на главния прокурор, който трябва да реши има ли данни за престъпления в СГС.
Мравките са едни от най-успешните същества на нашата планета. Тяхната организация, издръжливост и социална структура…
Кокошките са едни от най-разпространените и полезни домашни животни в света. Те не само снасят…
Коледарите са неразделна част от българската коледна традиция, носещи духа на празника чрез песни, благословии…