СК Августа спечели сребърна купа и 8 златни медала по таекуондо в Стара Загора

СК Августа, който бе домакин на международния турнир по таекуондо спечели сребърна купа за второ място в генералното класиране и трети при децата.Второто издание на състезанието се проведе в спортна зала Иван Вазов в Стара Загора и в него участавха 400 състезатели

Освен таекуондисти от всички най-добри клубове в България практикуващи олимпийско таекуондо имаше и състезатели от Гърция и Сърбия. Надпреварата бе за деца и кадети в класовете „А” и „Б”. Заради големия брой участници организаторите бяха осигурили пет игрални полета, на които се провеждаха срещите. Турнирът организиран от старозагорския клуб „Августа” уважиха зам. председателят на БФ по Таекуондо версия WTF Димитър Михайлов и Николай Диков – председател на ПК по спорт и младежки дейности към общински съвет Стара Загора. Клубът спечели осем златни и пет бронзови медали. Даниел Ладжев стана шампион при кадетите в категория до 45 клас „А”. Дияна Георгиева е първа при кадети до 51 кг. „А”. Калоян Ангелов е шампион при децата до 31 кг. клас „Б”. Десислава Червенкова спечели златен медал при децата до 33 кг. „А” категория. Димитър Атанасов завърши първи при деца до 27 кг. „Б” категория. Ивайло Драганов спечели първо място при децата до 33, „Б” категория. Шампион при децата до 21 в клас „А” е Симеон Димитров. Титлата спечели и Александрина Запрянова при децата до 40 килограма клас „Б”. С бронзови медали надпреварата завършиха Кольо Иванов при кадети до 41, клас „А”, Калоян Иванов при децата до 31 клас Б”, Мартин Минев – деца до 27 кг., клас „Б”, Пламен Димитров – деца до 44 кг, клас „Б” и Симона Спасова при децата до 40 кг, клас „Б”.