Общуването е доста сложен процес, при който хората обръщат внимание на различни жестове и мимики. Ако сте сред тези, които не умеете да тълкувате отсрещната страна, поне се опитайте да направите вас самите по-приятни за събеседника. Особено важно умение на работното място- в условията на конкуренция. А и не само. Срещата с непознат почти винаги е притеснително събитие. Затова е хубаво да научим повече за тези психологически трикове.
1. Започваме от онзи, който всички знаят – ръкостискането. Хладното и отпуснато ръкостискане е строго забранено. Сърдечното, плътно хващане на ръката, придружено с усмивка, е задължително за добро първо впечатление.
2. Очите – когато гледате някого в очите, вие показвате увереност и приятелско отношение. Още едно задължително условие, което всички трябва да помним, за да станем симпатични от пръв поглед.
Поддържане на контакт с очите – по време на целия разговор. Дори някой да е мълчалив или да ви отговаря с по половин дума, гледайки го в очите и не говорейки много вие самите, „принуждавате“ него да говори повече. Повечето хора се чувстват притиснати, когато някой не отделя поглед от тях и продължават да говорят, докато не стигнат сами до отговора, който търсите вие.
3. Името – забелязали ли сте колко по-приятно е да чуете името си, когато някой се обръща към вас, а не просто да започва да ви говори? Обръщението по име винаги е за предпочитане. Затова е хубаво да се опитвате да запомняте имена от първия път. Когато назовавате по име, вие настройвате събеседника на далеч по-приятелска и „близка“ вълна.
4. Небрежното докосване – нима има човек, който да не се чувства една идея по-разбран и харесван, когато го докосват по време на разговор? Близостта, която създава една ръка на рамото ти, е наистина впечатляваща.
5. Смехът – особено добро средство за сближаване. Запомнете един доста важен психологически трик- когато група хора се смее, всеки инстинктивно поглежда към този, когото чувства най-близък. Това е особено добър начин да разберете кой с кого е приятел, ако сте в непозната среда или на нова работа.
6. Овладяност – ако знаете, че някой не ви харесва или смята да се държи агресивно с вас (например на работното място), седнете до него. Старайте се да сте колкото се може по-често в негова близост. Това ще го накара да се почувства неудобно и ще му бъде доста по-трудно да ви обиди или ядоса. Нима не сте забелязали как, когато някой нарочно е нападателен спрямо вас, а вие сте обратното- спокоен и кротък, това „обезоръжава“ противника? Защото, ако тръгнем „на бой“, очакваме отсреща също да получим „изстрел“.
7. Малки молби – когато молите околните да ви помогнат с нещо дребно (дори да можете да го свършите сами), вие ги карате да се чувстват значими и да ви харесват повече. Същото може да сторите и при безполезна кавга, започната от вас, която искате да прекратите. Прехвърляйки темата върху нещо, което трябва да се свърши и молейки за помощ, колкото и да не ви се вярва, вие ставате по-симпатични в лицето на другия.
8. Самооценката – тя е най-важната за всеки човек, от което следва, че разбирайки какво мисли някой за себе си, вие можете да го използвате по най-умелия начин, за да му станете симпатичен. По този начин му показвате, че го познавате, а това при всички случаи е добро начало.
9. Собствените ни недостатъци – самоиронията и разкриването на нашите собствени недостатъци пред останалите, ни прави далеч по-приятни за общуване. Така изглеждаме много по-обикновени и скромни, което от своя страна предизвиква симпатия.
10. Изразяването на емоции – изразявайки своите емоции, вие предизвиквате отсрещната страна да направи същото. Подхождайки с ентусиазъм и щастие, вие подклаждате такива! Не го забравяйте, ако искате околните винаги да ви посрещат с усмивка!
УринилФорте Макс е популярна добавка, предназначена за поддържане на здравето на пикочните пътища. Тя съдържа…