Титла и два сребърни медала за България на Европейското първенство по бадминтон за ветерани

Титла и два сребърни медала за  България на Европейското първенство по бадминтон за ветерани Badminton Europe в  Любляна, научи ЗАРАТА.

Световната вицешампионка от  Уелва 2021 Мая Добрева спечели един златен и два сребърни медала във възрастовата група 35 години на Европейското първенство по бадминтон за ветерани в Любляна (Словения).

Поставените под номер 1 на двойки жени Добрева и Атанаска Верник победиха на финала германките Щефани Баненберг и Брита Хогрефе с 21:6, 21:16 за 26 минути.

На финала на жени единично Мая Добрева, която е поставена под номер 1 в схемата, загуби от представителката на домакините Нина Котар със 17:21, 8:21 за 23 минути и взе сребърното отличие.

Смесената двойка Пламен Михалев и Мая Добрева отстъпи в спора за титлата пред французите Антони Нелсон и Майли Турлан в драматичен мач с 15:21, 22:20, 6:21 за 35 минути.