Три червени картони белязаха градското дерби между „Верея“ и Берое“ при юношите до 19 години

„Берое“ спечели гостуването си на „Верея“ с 2:0 в мач от XXI кръг на Елитната група до 19 г. Двубоят се отличи с три червени картона и две дузпи.

„Берое“ остана с човек по-малко още във 2-та минута, след като Надим Ангелов получи директен червен картон. Той фаулира противников играч, а бе последен в отбраната. В 35-та минута футболист на домакините удари без топка Денислав Станчев и също бе отстранен, оставяйки двата отбора с равен брой играчи на терена – по 10.

„Берое“ получи правото да изпълни дузпа в 60-та минута за нарушение на стража на „Верея“. Зад топката застана Атанас Панов, който откри резултата. В 75-та минута Денислав Станчев бе съборен в пеналта и реферът посочи за втори път бялата точка. Отново Панов бе безкомпромисен и увеличи на 2:0. Малко преди края на мача отново играч на домакините получи директен червен картон отново за удар срещу футболист на „Берое“.