Момчето, обвинено в убийството на 11-годишната Никол в Бургас, може би е било тормозено в училище. Вероятно е искало да върне самоутвърждаването си, проявявайки жестока агресия. Това каза – криминалният психолог и бивш директор на Института по психология на МВР до 2001 година, проф. Бойко Ганчевски пред агенция „Фокус“.
[ad id=“218548″]
„Насилието и агресията са и емоционален – понякога несъзнателен, отговор на някакво дразнение. Ако има слаб контрол върху поведението си, дадено лице – особено непълнолетно, може да извърши подобно деяние… Обикновено подобни престъпления са организирани. Те не са свързани с подобно импулсивно поведение. Предполагам, че това убийство е свързано с общуването в социалните мрежи“, коментира Ганчевски.
[ad id=“232523″]
„Това са модели на поведение, свързани с т.нар. „копирано поведение“. Те се наблюдават, както сред децата в училище, така и сред по-малките – в детската градина. Те се опитват да копират по-големи батковци и какички, за да изглеждат по-значими“, обясни криминалният психолог. Той смята, че някои деца започват да се опитват да решават проблемите си чрез определен тип насилие.
Сарми – едно от най-любимите ястия в българската кухня, което носи със себе си традиции,…
България е колонизирана от Запада. Това твърдение се чува все по-често от противниците на европейското…