Консуматорите вече свикнаха да намират в чиниите си различни видове изкуствено създадени, в научните лаборатории на химически и хранителни гигантски корпорации, заместители, подобрители на вкуса и аромати. Съвсем скоро, синтетичен мед ще бъде предлаган на щандовете в магазините на големите търговски вериги, а по-късно и в по-малките търговски обекти. По този начин всеки един от нас ще има възможност да се угощава с този мед.
Създаването на този продукт – синтетичен мед е плод на дългогодишните изследвания и успешно сътрудничество между лабораториите на гигантските нефтохимически и хранително-вкусови международни компании. Съвсем скоро този продукт ще се произвежда в достатъчни количества и ще се предлага на пазарите на САЩ и Канада и страните от Европейския Съюз. Според специалисти това може да стане факт още през тази – 2016 година.
ЕВРОПА
Ето какво решиха „умниците” от Комитета по Етика и Развитие към Европейската Парламентарна Комисия /CEDCPE/:
„Това решение – производството и пускането в продажба на СИНТЕТИЧЕН МЕД – е неизбежно, срещу него не можем да се борим” ни убеждава доайенът, най-възрастният член на Комисията Renato Scarpio.
По нататък, той продължава да манипулира общественото мнение:
„Екологичните движения, пчеларските дружества – национални и регионални и отделни пчелари искат да ни убедят, че масовото измиране на пчелни семейства и Синдрома на Празния Кошер са в резултат от използването на пестициди, които съдържат неоникотиноидни съединения, произвеждани и разпространявани от нашите приятели – индустриалните фирми. Нашето становище е, че това се дължи на лошите и непрофесионални грижи на пчеларите”.
Ето това е прехвърляне на проблема от „БОЛНАТА ГЛАВА НА ЗДРАВАТА”.
Според бюрократите от Брюксел, намаляване броят на пчелните семейства в Европа, води и до намаляване добива на пчелен мед. И ето какво предлагат те:
„Още повече търсенето на пчелен мед нараства, а предлаганите количества са недостатъчни. При тези условия, съвсем закономерно цените на пчелния мед се изстрелват нагоре. Наше задължение е да защитаваме потребителите, като им предложим здравословен, полезен и чист продукт и то на добра цена”.
Ето как продължават да ни убеждават в необходимостта от създаването, продажбата и консумацията на синтетичен мед:
„Целта на всички научни екипи, които са работили и продължават да работят по създаването и усъвършенстване качествата на синтетичния мед, е да запазят живия генетичен капитал и нашите хранителни ресурси. За тази цел индустриалните фирми са се обединили в мощен Европейски Консорциум на Нефтено-химичната и Хранителната Промишленост /CEDIPA/, които обединяват и поставят своите знания и ресурси в услуга на потребителите и околната среда”.
Ще запозная читателите на „Пчеларски вестник” с изказвания на господин Dylan Argibo, отговорник за връзките с обществеността и медиите на Европейския Консорциум на Нефтено-химичната и Хранителната Промишленост /CEDIPA/. С тези изказвания господин Dylan Argibo пояснява по какъв начин ще се произвежда синтетичен мед, който /според тях/ е напълно безопасен за здравето на потребителите и даже в определени аспекти е по-добър от натуралния пчелен мед. Ето с какво започва господин Dylan Argibo:
„Пестицидите или храните могат да бъдат моделирани, променени на базата на елементарната атомна или молекулна структура, която след това може да бъде възобновена, реконструирана в лаборатория. Ние само заменяме природата, нищо повече. Медът има два основни съставни елемента – глюкоза и фруктоза. Тези основни елементи са съставени, образувани от елементарна карбонова верига, съдържащи атоми на водорода, кислорода и карбона”.
За да ни убеди в правотата на своите думи господин Dylan Argibo прави следната демонстрация и обяснява:
„Взимам една лъжичка пудра захар, поставям я в колба, в която предварително сме сипали малко вода и лекичко разбъркваме сместа. След това поставяме колбата над запалена спиртна лампа или друг източник на топлина. След малко захарта се превръща в карамел. Вие видяхте, че от глюкоза /захар/ и с помощта на външен източник на топлина, ние получихме карамел. По абсолютно същия начин стоят нещата и със синтетичния мед. Така, както производителят на „Кока Кола”, пази в строга тайна някои от основните съставки на тази напитка, така и ние производителите на синтетичния мед имаме нашите тайни”.
Аз, а убеден съм, че и всички пчелари в Европа ще имат крайно отрицателно отношение към производството и продажбата на синтетичния, изкуствен мед, защото всички ние добре знаем колко е полезен за здравето на хората натуралния пчелен мед. Производството на този изкуствен мед ще усили недоволството сред пчеларите и ще засили съмненията и недоверието на потребителите, не само към изкуствения, но и към чистия, натурален пчелен мед, събиран от пчелите в природата.
За съжаление производителите на синтетичния, изкуствен мед не могат и не желаят да разберат това. Те продължават да манипулират общественото мнение и отношението на хората – потребителите. Ето как те защитават своята теза:
„Производителите на синтетичния мед гарантират, че ще има изключително строг контрол на целия производствен процес. Те гарантират, че в синтетичния мед няма да има никакво съдържание на пестициди, за разлика от натуралния пчелен мед. Освен това на бурканите, в които ще се предлага синтетичния мед ще бъдат залепени етикети, които са в съответствие с Европейските изисквания, а именно – Bio Europe”.
В друго свое изявление господин Dylan Argibo /изключително нагло/ обявява следното:
„Могат ли пчеларите да гарантират, че в пчелния мед не се съдържат остатъци от пестициди? Съществува ли начин пчеларите да контролират качеството на прашеца, събиран от пчелите? Има ли възможност да се контролира съдържанието на пестициди в пчелния мед?”
След като изрича толкова полуистини и откровени лъжи господин Dylan Argibo продължава в този стил:
„Човешкото общество се развива. Добиването на пчелен мед от пчелите е една утопия. Това е една отминала епоха. Кой днес може да си помисли да отглежда в двора си захарна тръстика, за да подслади кафето си?”
Накрая на това свое обръщение той се обръща към пчеларите със скрита заплаха:
„Тези пчелари, които ще упорстват и ще продължат да добиват пчелен мед от своите пчели, ще бъдат принудени да се съобразяват с базисната цена на предлагания синтетичен мед. Тази цена ще бъде в размер на 4,25 евро за килограм”.
Индустриалните фирми са депозирали искане за издаване на Патент за целия цикъл на производство на синтетичния мед. По този начин те ще бъдат абсолютни монополисти.
Уважаеми, колеги пчелари,
Още много може да се пише и коментира по този въпрос. Истината е, че човекът и главно неговата глупост и алчност може необратимо да разруши биологичното равновесие в природата, което да доведе до загиването на стотици, а може би хиляди животински и растителни видове. В резултат на всичко това е напълно възможно, ние хората, да унищожим живота на нашия дом – Планетата Земя.
господин Dylan Argibo
Автор: Стоян ВЕЛИЧКОВ Източник: Пчеларски Вестник
8-годишен художник от гр. Попово спечели наградата на кмета на Стара Загора Живко Тодоров, съобщиха…
Празнични богослужения - програма, съобщиха за ЗАРАТА На 22 декември в 9:00 часа в катедралния…