Франция е първият четвъртфиналист на Световното първенство в Русия

Франция е първият четвъртфиналист на Световното първенство в Русия! „Петлите“ елиминираха Аржентина с 4:3 в зрелищен двубой, игран в Казан.

Антоан Гризман даде аванс на французите с гол от дузпа в 13-ата минута, но в 41-ата Анхел ди Мария изравни с прекрасен удар от далечно разстояние. „Гаучосите“ направиха обрата пълен три минути след почивката след удар на Меси и щастлив рикошет в Габриел Меркадо, който бе записан като голмайстор.

В 57-ата минута Франция изравни с хубав шут на защитника Бенжамен Павар. В 64-ата Килиан Мбапе отново изведе състава на Дешан напред в резултата, а само четири по-късно отново той бе точен за 4:2. В продължението Серхио Агуеро се разписа с глава, но за повече тимът нямаше време и така Лионел Меси и компания приключиха участието си на Мондиала.

На четвъртфиналите Франция ще се изправи срещу победителя от сблъсъка между Уругвай и Португалия по-късно тази вечер.