ЦСКА отстрани Осиек в Лигата на конференциите

Отборът на ЦСКА се класира за плейофа за групите в Лигата на конференциите.

„Червените“ не успяха да победят Осиек като гост и завършиха 1:1 в реванша от третия квалификационен кръг на турнира. Независимо от това, футболистите на Стойчо Младенов продължават напред след общ резултат 5:3. Мачът е София завърши 4:2, видя ЗАРАТА.

В плейофа за влизане в групите на надпреварата ЦСКА ще се изправи срещу Виктория Пилзен. Чехите направиха много силен реванш срещу ТНС. След като изоставаха с 2:4 от първия двубой, успяха да изравнят след 3:1 в реванша, което вкара битката в продължения и дузпи.

Първият мач е на 19 август, четвъртък, в който ЦСКА ще гостува. Седмица по-късно Виктория Пилзен ще пристигне в София за реванша.

Двубоят на стадион „Градски врът“ в Осиек не предложи прекалено големи футболни достойнства. На няколко пъти Густаво Бусато трябваше да спасява мрежата си.

ЦСКА поведе още в 33-ата минута чрез Греъм Кери, коойто реализира красив гол от дъгата на наказателното поле.

Малко преди почивката Миле Скорич изравни за 1:1 след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле. Това беше и последният гол в срещата.

В 86-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Даниел Лонкар получи червен картон.