ЦСKА разгроми Македония Гьорче Петров

ЦСКА победи Македония Гьорче Петров с 4:0 на реванша от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите, видя ЗАРАТА. „Червените“ елиминираха северномакедонския съперник с общ резултат 4:0 (0:0 в първия мач) и в следващия кръг ще срещнат победителя от двубоя Мура – Сейнт Патрикс.

Капитанът Юрген Матей, завърналият се в титулярния състав след контузия Георги Йомов и новите попълнения Лазар Туфегджич и Дюкенс Назон реализираха попаденията, с които класираха „червените“ напред в турнира.

Пред около 7000 зрители на стадион „Българска армия“ ЦСКА започна по-активно, но без да създава сериозни ситуации пред вратата на гостите.

ЦСКА поведе след статично положение в 31-а минута. След корнер Маурисио Гарсес свали топката за капитана Юрген Матай, който отблизо с десния крак прати топката под гредата – 1:0.

През втората част ЦСКА търпеливо чакаше своя миг и той дойде в 61-а минута, когато Лазар Туфегджич майсторски изведе Йомов, който с точен удар покрай вратаря покачи на 2:0.

Две минути по-късно Тибо Вион стреля мощно от воле от разстояние, но вратарят изби в корнер. При изпълнението му Гарсес стреля с глава с напречната греда, а при добавката Лазар Туфегджич вкара първия си гол в официален мач за ЦСКА за крайното 3:0.

Три минути преди края Назон реализира първия си гол за ЦСКА след корнер и разбъркване в наказателното поле.