Излизането на Великобритания от ЕС обтегна отношенията между страните в Обединеното кралство, тъй като на референдума през 2016 г. Англия и Уелс гласуваха за напускане на ЕС, а Северна Ирландия и Шотландия – против. В крайна сметка общо за Великобритания процентът на желаещите напускане на Евросъюза бе 52% срещу 48% нежелаещи.
Шотландската национална партия, чийто лидер е премиерката на страната Никола Стърджън, е за отделяне от Великобритания и независимост. Тя иска и провеждане на втори референдум.
Според партията, шотландската риболовна промишленост среща особено тежки затруднения заради Брекзит. Много шотландски риболовни фирми спряха износа си за европейските пазари, той като бюрокрацията след излизането на Великобритания от ЕС затрудни доставката на пресния им улов, особено във френски магазини и ресторанти.
“Консерваторите на Броис Джонсън трябва да се извинят на шотландския бизнес и да изплатят обезщетение на Шотландия за дългосрочните щети, които нанасят на икономиката ни. Те ни костват милиарди загубена търговия и растеж”, заяви Йън Блекфорд, лидер на Шотландската национална партия в британския парламент. Блекфорд окачестви Брекзит като „ненужен акт на икономически вандализъм, направен против волята на Шотландия“.
Според президента на САЩ Доналд Тръмп Украйна е загубила Крим преди много години и полуостровът…
Зам.-кметове засадиха японски вишни в „Зелената алея на бъдещето“ в Стара Загора, съобщиха за ЗАРАТА…
Смъртоносна атака срещу туристи в конфликтен район изостри отношенията между Индия и Пакистан и привлече…
Бойко Борисов очаква Пеевски да бъдe изваден от списъка на санкционираните от САЩ за корупция.…
Изземването на част от бизнеса на Илия Златанов и сина му Явор Златанов от издирвания…