Снимка: Michael Nagle/Bloomberg |
Щатските индекси успяха да направят обрат, приключвайки волатилната първа сесия за седмицата на зелена територия, като акциите на Twitter поскъпнаха с над 5%, след като бордът на директорите на компанията прие офертата на милиардера Илон Мъск за придобиване, съобщава CNBC.
Бенчмаркът на сините чипове Dow Jones Industrial Average напредна със 181,17 пункта, или с 0,54%, до 33 992,57 пункта.
Широкият измерител S&P 500 записа ръст от 0,30 на сто до 4284,42 пункта.
Технологичният показател Nasdaq Composite отчете повишение от 0,82% до 12 945,02 пункта.
Опасенията от забавяне на световната икономика на фона на новите коронавирусни огнища в Китай тласнаха надолу доходността по държавните облигации, като тази, свързана с 10-годишните американски държавни ценни книжа се понижи до 2,818%.
Това помогна на акциите на технологичните компании да се възстановят от частично от предишните загуби. Книжата на Microsoft и Alphabet поскъпнаха съответно с 1,31% и 1,84 на сто.
Цената на акциите на Twitter се повиши с около 5,6 на сто, след като стана ясно, че социалната платформа прие предложението на най-богатия човек на планетата, Илон Мъск, за придобиване на компанията срещу около 44 млрд. долара. По този начин акционерите в Twitter ще получат по 54,20 долара за всяка акция, която притежават.
Wall Street се подготвя за седмица с отчети на компании като Amazon и Apple. Очаква се около 160 компании от S&P 500 да представят финансови резултати през тази седмица.
Акциите на Coca-Cola поскъпнаха с малко над процент, след като компанията отчете по-добри от очакваното тримесечна печалба преди края на сесията.
В същото време страховете около коронавируса и глобалното икономическо забавяне притиснаха петролните цени, което се отрази и върху акциите на енергийните компании. Книжата на ExxonMobil и Chevron поевтиняха съответно с 3,58 на сто и 2,25 на сто. Цената на сорт Брент се понижи с 3,36% до 103,1 долара за барел, докато тази на WTI отчете спад от 2,76% до 99,25 долара за барел.
Фокусът на икономистите и инвеститорите вече е насочен към следващото заседание на Федералния резерв през май, на което се очаква служителите на централната банка да увеличат основните лихви с 50 базисни пункта.
„Смятам, че това е разумен вариант за нас, защото федералната лихва е твърде ниска“, заяви управителят на Фед в Ню Йорк Джон Уилямс в интервю за телевизия Bloomberg. „Наистина имаме тази необходимост да върнем паричната политика на по-неутрални нива“, допълни Уилямс.
Освен повишението от 25 б.п., което бе одобрено през март, ходовете на Фед предполагат още около 200 б.п. на затягане на паричната политика на оставащите шест заседания на банката, с които лихвата ще достигне ниво от около 2,5%.
Доларовият индекс отчете ръст от 0,47% до 101,7 пункта.
При търговията с благородни метали цената на златото се понижи с 0,7% до 1934,7 долара за тройунция.
Тримата мъже, подсъдими за побоя, нанесен над главния редактор на "168 часа" Слави Ангелов, получиха…
Бразилският халф Уерик Каетано отново е част от Берое, научи ЗАРАТА. 25-годишният полузащитник се завръща…