10 от Берое паднаха у дома от Черно море

Берое загуби с 0:2 у дома от Черно море (Варна) в мач от петия кръг на efbet Лига, видя ЗАРАТА. Двубоят започна равностойно без особено напрежение пред някоя от двете врати до 5-ата минута. В 6-ата обаче Виктор Попов бе изведен отдясно и опита удар с външен фалц, но Иван Караджов се намеси и спаси. В 16-ата минута Рука пусна хубав диагонален пас към Луизиньо, който с гърди изведе Стив Траоре. Нападателят на Берое остана очи в очи с вратаря на “моряците” Дюлгеров, но изстрелът му премина покрай страничния стълб.

В 22-ата минута Васил Панайотов пусна хубаво разсичащо подаване към Мади Кета. Нападателят от Гвиена-Бисау пое добре топката, излъга Иван Караджов и остана сам срещу вратата. Точно преди да нанесе завършващия си удар обаче Лукас Мартинс го спъна и това доведе до дузпа за варненци. На футболиста на Берое му бе показан жълт картон, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР главният съдия Георги Иванов реши вместо жълт да даде директен червен картон и старозагорци останаха с човек по-малко.

След всички ситуации на терена в 26-ата минута Евгений Сердюк застана зад топката и се нагърби с изпълнението на наказателния удар. Украинецът стреля, Иван Караджов усети ъгъла, но кълбото премина под него и така варненци излязоха напред в резултата – 1:0.

Въпреки че останаха с човек по-малко на терена, старозагорци опитваха атаки, чрез които да изравнят резултата, но без успех. В крайна сметка до края на първото полувреме повече интересни положения липсваха и така “моряците” се оттеглиха с гол аванс след първите 45 минути.

Второто полувреме отново започна с атаки към едната и другата врата, но отново без особено интересни положения. Първата интересна ситуация през втората част дойде 10 минути след нейното начало. Курьор засече центиране, но Караджов улови. Малко повече от четвърт час след това Мечев центрира опасно от фал, но Дюлгеров внимаваше и не позволи кълбото да навести мрежата му.

В 64-ата минута Берое получи прекрасен шанс да обстрелва вратата на Дюлгеров от пряк свободен удар на метър-два от границата на наказателното поле. Шутът на Серкан Юсеин обаче отиде в стената.

В 79-ата минута Стефан Велев получи топката на лявото крило и я върна към границата на наказателното поле. Там бе Мазир Сула, чийто шут обаче мина над вратата.

Пет минути преди края на редовното време Васил Панайотов видя, че Караджов е напуснал вратарското си поле и опита да го прехвърли с удар от далечна дистанция, но опитният страж се върна навреме и изби топката.

В последните секунди от домавеното петминутно продължение Николай Златев от гостите се разписа за втори път на опразнената от Караджов врата, след като врататярят отиде да скача при корнер за Берое.