10 умения, които трябва да овладеeте, за да си намерите по-добра работа

В XXI век работодателите трудно се изненадват от висок ценз, знания за компютърни програми и висока производителност. В ерата на високите технологии и автоматизирането на обичайните процеси трябва да положите усилия, за да останете търсени като специалисти. Необходимо е да сте не само уверени в себе си, но и да можете да анализирате, да имате лидерски качества и да знаете как да разрешите конфликт.

[ad id=“225664″]

Ще ви изброим 10 умения, които ако имате, лесно ще си намерите работа и ще станете ефективен служител.
1. Комуникационни умения

Практически във всяка област на дейност много зависи от взаимодействието между хората. Способността за започване на диалог, намиране на събеседник, поддържане на разговор и внимателно слушане е едно от най-важните умения през 21-ви век. Освен това трябва да се научите да анализирате разговора възможно най-точно, за да предадете необходимата информация в писмен вид.

2. Самоувереност


Много хора смятат, че самочувствието е вродена черта, но може и да се развие. Увереността в способностите ни помага да се анализира ситуацията, да се оценят условията и възможностите и да се постигне целта. За успешното изграждане на кариера трябва да вярвате в себе си. Следвайте прости инструкции, за да презаредите мотивацията за по-нататъшни постижения.

3. Креативност

Работодателите в 21-ви век се интересуват от креативни хора, които са готови да генерират идеи и търсят нетрадиционен подход към задачите. Следователно, идеалният служител трябва да бъде подготвен да взема творчески решения. Не бъркайте творчеството с оригиналността: творческото мислене има смисъл, а не само несъответствие.

4. Лидерски умения


Дори и да не се стремите да станете шеф на компанията, да управлявате поне двама служители е едно от най-важните качества на нашия век. Лидерството е способността да поемате отговорност, да взимате решения, да защитавате гледната точка, да бъдете надеждни. И тъй като тези качества изобщо не се срещат, техните собственици са особено ценени.

5. Гъвкавост и приспособимост


Добрият специалист трябва бързо да отговори на новата информация и да се приспособи към променящите се обстоятелства. Важно е да знаете как да превключвате от един случай на друг, вместо да ги извършвате едновременно и лошо. Ето защо адаптацията е важна не само за еволюцията, но и за успешна кариера.

6. Способност за разрешаване на конфликти


Проблемите и конфликтите възникват на работа почти всяка минута, така че едно от важните умения е лесно да се разрешат подобни ситуации. Ключът е в способността да се проявява съпричастност, но в същото време да се изчисляват последиците от техните действия и да се разбере какво е важно за случая.

7. Аналитични и изследователски умения


Специалистът на ХХІ век трябва да може да оцени адекватно ситуацията и да определи няколко начина за решаване на проблема. Сега се оценява способността бързо да се анализира голямо количество информация, като се правят правилните изводи и прогнози. Благодарение на това можете да станете по-организирани. Също така е важно да имате умения за бързо четене.

8. Бъдете мотивирани


Идеалният служител има желание да расте и да се развива. Мотивацията кара човек да се движи напред и това, което се прави със страст, се прави понякога по-добре. Работодателят е добре запознат с тези закони, затова търси експерт, който се интересува от работата.

9. Положително мислене


Това е такъв тип мислене, в което човек вижда главно достойнство при решаването на важни задачи. Човек, който мисли положително, не пренебрегва негативните, той спокойно и конструктивно реагира на ситуацията, вярвайки в най-доброто. В трудни времена, всеки работодател ще иска да има в екипа позитивно настроен служител, който не изпада в стресово състояние.

10. Човешки качества


За да бъдеш успешен човек, трябва да притежаваш всички присъщи качества: бъди учтив, харесвай се на хората, уважавай корпоративната етика. Разбира се, не трябва да забравяме точността. Както знаете, да дойдете 5 минути по-рано означава да пристигнете навреме. Да пристигнеш навреме е да закъснееш. Да пристигнеш 5 минути по-късно означава, че можеш изобщо да не дойдеш. В нашия век това качество е много ценно.

Превод от руски: Зарата


image0 (9K)