Турският депутат посочи Бурса като град, който притежава богат опит по въпросите на миграцията и изселванията. Около 160 000 сирийски граждани живеят в града със статут на временна закрила като мигранти.
„Освен сирийците в Бурса живеят над 50 000 мигранти, получили право на временен престой. Различни са причините, които са ги довели в нашата страна. Едни са тук, за да учат, други – за да работят. Бурса е град, който е компактно населен с изселници от България и Балканите. Едни са дошли през 50-те години на миналия век, други в по-късни години. Те са с турски етнически произход и наистина са част от нас, но след като дойдоха в Бурса, те се интегрираха в града и създадоха модела на Бурса. Те имат голям принос за икономическия и културния прогрес на града. Турция е уникален пример в това отношение. Такъв модел няма в други страни. Към момента сме приели около 3.6 милиона сирийци, помагаме им, посрещаме основните им нужди“, каза турският депутат.
Той посочи още, че политиката на Турция спрямо сирийските мигранти е насочена към това първо да бъде гарантиран мирът в Сирия и те да могат да се завърнат спокойно и в мир в домовете си, от които бяха прогонени заради войната.
Най-много са завръщащите се в районите на Джераблус, Африн и Ал Баб, които са прочистени от терористите при операцията на турската армия „Щитът на Ефрат“.
„Турция е оказала и ще продължи да оказва подкрепа за възстановяването на тези райони. Разкрити са медицински служби, болници, училища. Всичко това създава у сирийските бежанци спокойствие и сигурност, поради което около 200 000 досега са се завърнали в посочените области. Още около 100 000 сирийски бежанци са се завърнали от Йордания и Либия в страната си“, допълни депутатът.
По данни на властите в Бурса са регистрирани около 400 фирми на сирийски граждани, като болшинството се занимават с износ.
Сарми – едно от най-любимите ястия в българската кухня, което носи със себе си традиции,…
България е колонизирана от Запада. Това твърдение се чува все по-често от противниците на европейското…