Възможно ли е една подписка да изравни заплащането в Европа и ще получаваме ли колкото германците, само защото ЕС ще нареди това? Това коментираха в сутрешния блок на NOVA евродепутатът Ангел Джамбазки и икономистът Владимир Каролев.
[ad id=“225664″]
„Става дума за европейска гражданска инициатива. Такава процедура е провеждана само веднъж досега и е било допитване, свързано с качеството на водата. Целта на това начинание е да се съберат достатъчно брой подписи, които биха удостоверили желанието на тези хора въпросът да бъде поставен пред Европейската комисия”, поясни Джамбазки.
В западноевропейските държави имат тежки протекционистки вътрешни закони, които пречат на източните предприемачи да работят добре”, добави евродепутатът, давайки за пример страни като Германия, Франция, Австрия, Италия и Белгия.
[ad id=“225664″]
„Например, българските превозвачи могат да си позволят стандарт на своите служители в размер на 1500-2500 евро. Това очевидно дразни техните западни конкуренти и се опитват да откраднат бизнеса и да го преместят в Западна Европа. Именно затова искаме да спрем тази практика, защото логиката на ЕС е единен пазар”, каза Ангел Джамбазки.
„Съгласен съм с тази подписка, но е безспорен факт, че не е възможно с административно решение на който и да е парламент да забогатее дадена нация”, на мнение е Владимир Каролев.
„България винаги е била най-бедната държава в ЕС. До 2008 г. страната ни доста бързо настигаше средното равнище на Съюза. След това обаче този темп се забавя, защото липсват реформи”, на мнение е икономистът.