ЦСКА се издъни срещу македонци

ЦСКА завърши наравно 0:0 при гостуването си срещу Македония Гьорче Петров в първа среща от втория квалификационен кръг в турнира Лига на конференциите, видя ЗАРАТА.

При изключително топло време и при засилени мерки за сигурност на тренировъчната база на македонската футболна федерация играта беше равностойна през първата част.

В 18-ата минута Тибо Вион центрира от ъглов удар и Мено Кох не успя да насочи топката към вратата, а след това защитата на Македония Гьорче Петров изчисти точно пред Дюкенс Назон, който направи официален дебют за ЦСКА.

В 30-ата минута Вион пак прати топката в наказателното поле от пряк свободен удар, но ударът с глава Маурисио Гарсес не намери целта.

Пет минути след това Есмин Личина не уцели вратата, след като засече центриране от фаул.

През втората част се очакваше по-сериозен натиск от страна на ЦСКА, но възпитаниците на Саша Илич не успяха да създадат сериозни положения пред вратата на Македония.

Срещата-реванш е в София след една седмица.