7 – годишната старозагорка Фабияна Костадинова се представи силно на турнир по шах

7- годишната старозагорка Фабияна Костадинова се представи силно на турнира по шах за деца до 12 години който се проведе в Пловдив.
Фабияна бе най- малката участничка, но след изиграните партии спечели 3,5 точки. Тя вече е на 24 – то място в ранглистата за момичета до 12 години от 32 шахматистки.
Фабияна започва да се занимава със шах когато е на 5 години и древната игра я увлича бързо. Тя тренира в старозагорския клуб „Траяна“ под ръководството на Боян Тонков. А по шахмата я запалва Стефка Цонева. Първото и сериозно участие е на турнира „Тракийско конче“ в Стара Загора преди две години. Досега талантливата старозагорка е спечелила 3 златни и 2 сребърни медала при участието си на регионални турнири.
Въпреки крехката си възраст Фабияна има и участие в международен турнир в италианския град Болоня, където спечели специална купа.