Град Угърчин е разположен в Северна България, в област Ловеч, и е известен със своето природно богатство и културно наследство. Ето седем интересни факта за Угърчин, които може би не знаете:
Угърчин е едно от най-старите селища в Ловешка област. Археологически находки в района свидетелстват за живот още от каменно-медната епоха, включително открита бойна каменна брадвичка-чук в местността Гарван.
Името на селището за първи път се споменава в османски документ от 1605 г. През 1485 г. е отбелязано като малко село с 25 домакинства, известено с името Узградище.
Угърчин е разположен на 330 метра надморска височина в северните части на Предбалкана, по поречието на река Каменица и нейните притоци. Намира се на 33 км западно от Ловеч и 28 км източно от Луковит.
Угърчин е обявен за град през 1968 г., което отбелязва значителен етап в развитието му като административен и културен център на региона.
Градът е известен с ежегодния си „Трюфел фест“, който привлича любители на кулинарията и гастрономията от различни краища. Това събитие подчертава богатството на региона на трюфели и местната кулинарна традиция.
В околностите на Угърчин се намира живописната местност „Скока“ по поречието на река Каменица, където могат да се видят красиви пещери и останки от стари имения, наричани „угърчински колиби“.
По данни от 1985 г. градът разполага с 1880 къщи и население от 4232 души. Въпреки че през годините населението е намаляло, Угърчин продължава да бъде важен културен и исторически център в региона.
Угърчин е град с богата история и културно наследство, който предлага на посетителите си уникални природни красоти и традиции.
Когато чуем или прочетем думата "столица", в комбинация с България, в съзнанието ни веднага изникват…
Може да не ви е хрумвало точно това досега, но китайските дизайнери са тук, за…
Световни лидери и десетки хиляди вярващи се събраха в събота за траурната церемония по погребението…
Рязкото увеличение на колите в страната води до сериозни проблеми със замърсяването на околната среда…