Най-малко двама палестински бойци са убити в ивицата Газа в рамките на изминалото денонощие, обяви израелската армия, цитирана от ДПА.

"Няколко въоръжени терористи" са били засечени от израелската страна на така наречената жълта линия в северната част на населения с палестинци анклав, оповестиха Израелските сили за отбрана (ЦАХАЛ).

Линията очертава зоната на изтегляне на израелската армия по силата на сключеното с радикалната палестинска групировка "Хамас" споразумение за прекратяване на огъня на 10 октомври миналата година.

Израелската армия каза, че "терористите" са изникнали от тунел и са се били скрили сред развалини, близо до израелски военнослужещи, представлявайки "непосредствена заплаха".

Двама са убити със сигурност, вероятно има и още ликвидирани, посочват от ЦАХАЛ. ДПА прави уговорката, че тази информация не може да бъде проверена по независим път.

Публикувано съгласно общите разпоредби на https://fakti.bg/world

Прочетено 22 пъти, 22 прочита днес