ЗАРАТА

Всякаква информация за всеки

Желязков на световна среща за възстановяването на Украйна
Новини

Желязков на световна среща за възстановяването на Украйна

Желязков на световна среща за възстановяването на Украйна Володимир Зеленски вече пристигна в италианската столица Рим, където е срещата

В Рим днес започва двудневна Конференция за възстановяване на Украйна. Тя цели набиране на средства и осигуряване на подкрепа за страната. В срещата ще участва и българският премиер Росен Желязков.

Украинският президент Володимир Зеленски вече пристигна в италианската столица и се срещна със специалния пратеник на САЩ за Украйна Кийт Келог.

Участие в конференцията ще вземат редица световни лидери, сред които и председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен, германският канцлер Фридрих Мерц и полският министър-председател Доналд Туск.

По оценки на Световната банка Украйна ще се нуждае от 524 млрд. долара за период от 10 години, за да възстанови щетите, нанесени от войната с Русия.

Германският канцлер вече заяви, че ще търси начини Германия да закупи американски системи за противовъздушна отбрана и да ги прехвърли в Украйна.

„Ще обсъдим времето след евентуално прекратяване на огъня. По време на конференцията ще проведем и видеоконферентна връзка с така наречената коалиция на желаещите и ще обсъдим още някои подробности относно по-нататъшните доставки и подкрепа за Украйна. По-специално ще бъде взето решение за допълнителни системи за противовъздушна отбрана. Ще направя и съответните предложения, които бихме могли да реализираме от Германия“, каза Мерц.

Публикувано с изричното съгласие на https://www.standartnews.com/

Прочетено 29 пъти, 1 прочита днес