
Петролна компания, свързана с Великобритания, е станала цел на атака с дронове в Ирак, съобщават местни медии, предава Фокус.
Голям пожар е избухнал в петролните складове на Castrol в град Ербил, след като по информация на иракската агенция Shafaq три дрона са поразили съоръжението.
Castrol е собственост на британската компания British Petroleum, която през декември се съгласи да продаде 65% от акциите си на американската инвестиционна фирма Stonepeak.
По данни на източник от компанията един от дроновете е паднал вътре в базата и е предизвикал силен пожар, обхванал големи количества петрол и нанесъл значителни щети.
Няма информация за пострадали служители.
Разпространени в социалните мрежи кадри показват разрушен покрив на склад и гъст дим, издигащ се над района.
Публикувано съгласно общите разпоредби на https://fakti.bg/world