ЗАРАТА

Всякаква информация за всеки

Дубай отрече за атака по центъра за данни на американската компания Oracle
Новини

Дубай отрече за атака по центъра за данни на американската компания Oracle

Правителството на емирството Дубай, част от Обединените арабски емирства, отрече съобщенията за удар по център за данни, принадлежащ на американската компания Oracle.

„Съобщенията, че Иран е атакувал център за данни на Oracle, са неверни“, се казва в прессъобщение от пресцентъра на емирството.

По-рано Корпусът на гвардейците на ислямската революция заяви, че е ударил център за данни, принадлежащ на американската компания Oracle в Дубай, и съоръжение на Amazon в Бахрейн.

Нивата на радиация в почвата, водата и въздуха на Кувейт остават в нормалните граници, съобщенията за предполагаемо радиационно замърсяване са неверни, заяви Джадаан Фадел, говорител на Националната гвардия на Емирствата.

„Информацията, разпространяваща се в социалните медии за предполагаемо повишаване на нивата на радиация в Кувейт, е невярна. Нивата на фонова радиация в атмосферата, почвата и регионалните води на страната остават в нормалните граници“, цитира думите му информационната агенция KUNA.

Публикувано съгласно общите разпоредби на https://fakti.bg/world

Прочетено 12 пъти, 1 прочита днес