ЗАРАТА

Всякаква информация за всеки

Още търговски вериги поеха ангажимент да си намалят цените
Бизнес

Още търговски вериги поеха ангажимент да си намалят цените

Още пет търговски вериги поеха ангажимент да намалят цените си с поне 15% в следващите минимум 6 месеца. С тях участващите в националната инициатива „Кошница с грижа“ марки, целяща да подкрепи потребителите и българските производители, вече стават 13 броя, съобщава пресслужбата на Министерския съвет.

Напомняме, че при обявяването на инициативата доброволно се включиха осем вериги:

  • „Билла България“;
  • „Кауфланд“;
  • „Дар 345“;
  • ЦБА;
  • „Лидл България“;
  • „Метро България“;
  • „Фантастико“;
  • „Минимарт“.

От днес към тях се присъединяват:

  • „Мерканто“;
  • „РАЙ“;
  • „Бурлекс“;
  • „BulMag“;
  • „Макао“.

Според обявените планове на правителството, хоризонтът на действие на инициативата е минимум 6 месеца, макар че някои вериги вече изразиха готовност за 8 месеца участие. Идеята е цените на основни хранителни продукти, в т.ч. мляко, прясно и кисело, месо, яйца, хляб, да бъдат с между 15 и 30% по-евтини.


Публикувано съгласно указанията на Economic.bg

Прочетено 11 пъти, 11 прочита днес