
Украинският президент Володимир Зеленски благодари на британския министър-председател Киър Стармър за подкрепата му към Украйна, след като Стармър обяви оставката си, предаде Франс прес, цитирана от БТА.
В публикация в социалната мрежа X Зеленски отправи послание към британския премиер, в което благодари за сътрудничеството между двете страни.
„Киър, благодаря ви за нашето сътрудничество, вашата подкрепа и съвместните решения, които допринесоха за укрепването на нашата Европа и защитата на човешки животи“, написа украинският президент.
Изявлението на Зеленски идва след като по-рано днес Стармър съобщи, че се оттегля от поста министър-председател на Великобритания.
Публикувано съгласно указанията на Fakti.bg





