
Кремъл заяви, че оттеглянето на британския министър-председател Киър Стармър едва ли ще промени това, което Москва определя като „враждебно отношение“ от страна на Лондон към Русия, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
По-рано Стармър обяви, че подава оставка и обеща организирано предаване на властта на новия лидер най-късно до септември, с цел избягване на политическа нестабилност в страната.
Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков заяви пред журналисти, че Стармър не е направил нищо, с което да се отличи по въпроса за британско-руските отношения.
По думите му британският премиер е поддържал политика на отношения на „практически нулево равнище“ с Русия. Песков допълва, че е малко вероятно който и да е бъдещ британски политически лидер да заеме различна позиция спрямо Москва.
Темата е свързана с отношенията между Русия и държавите от Европейския съюз и НАТО, в които България участва.
Публикувано съгласно указанията на Fakti.bg





