Най-малко едно дете е загинало, а две други са ранени при катастрофа на автобус, превозващ ученици от зоологическата градина в Съмърсет, югозападна Англия, съобщава AP, цитирана от ФОКУС, позовавайки се на полицейско изявление.

Полицията в Ейвън и Съмърсет съобщи, че автобусът е превозвал между 60 и 70 души и се е насочвал към началното училище "Майнхед“ по време на катастрофата, като "по-голямата част“ от пътниците са били откарани в близък ваканционен център.

"Разбираме, че автобусът е превозвал приблизително 60-70 души и се е насочвал към началното училище "Майнхед“ по това време. Можем да потвърдим, че определен брой ранени са били преведени в болницата“, обобщава полицията в изявлението си.

Публикувано съгласно общите разпоредби на https://fakti.bg/world

Прочетено 26 пъти, 1 прочита днес