ЗАРАТА

Всякаква информация за всеки

Нов завод за десетки милиони позлатява важен наш град
Новини

Нов завод за десетки милиони позлатява важен наш град

Нов завод за десетки милиони позлатява важен наш град „М+С Хидравлик“ АД държи значителен дял от световния пазар на хидравлични мотори

Компанията „М+С Хидравлик“ от Казанлък инвестира около 45 милиона лева за период от три години за изграждане и оборудване на нов завод за производство на хидравлични мотори. Това съобщават от пресцентъра на Община Казанлък.

По покана на прокуриста на компанията и почетен гражданин на Казанлък Владимир Спасов кметът на общината Галина Стоянова се запозна с напредъка на строителството на новите мощности една година след започването на проекта.

Заводът се изгражда на терен с площ почти 35 хиляди квадратни метра в Промишлената зона на Казанлък, собственост на дружеството. Инвестицията включва изграждането на производствена сграда и административно-битова сграда, като освен тях в имота ще се построят контролно-пропускателен пункт, навес за паркиране на 46 велосипеда, паркинг за 60 автомобила, навес за временно съхраняване на контейнери с технологични отпадъци.

По думите на Владимир Спасов това ще бъде най- високотехнологичното предприятие, посочват още от администрацията. Това ще се реализира чрез внедряването на най-съвременни технологии и CNC машини, с висока степен на автоматизация и роботизация на производствени операции и процеси.

„Казанлъшката компания е водещ производител на хидравлични мотори, хидростатични сервоуправления, клапани, спирачки и аксесоари за тях. За общината тя е водещ инвеститор и работодател и за мен като кмет е важно инвестициите на дружеството да остават в Казанлък“, коментира Галина Стоянова, цитирана от общинския пресцентър.

Кметът и прокуристът на компанията обсъдиха и предстоящата реализация на вертикалната планировка, която предвижда изцяло нови тротоари, паркоместа и много добро озеленяване в и около новото строителство. Стоянова отбеляза, че са впечатляващи темповете, с които се строи, както и качеството на вложените материали.

„М+С Хидравлик“ АД държи значителен дял от световния пазар на хидравлични мотори, с тази инвестиция планираме увеличаване на оборотите с 30 процента“, коментира още Владимир Спасов, цитиран от пресцентъра на администрацията.

В новия завод на хидравличната компания се предвижда да бъдат разкрити 121 работни места. С изграждането на новия завод производственият капацитет на компанията ще бъде разширен с над 30 на сто, което ще даде възможност за постигане на дългосрочни цели за разширяване на пазарния и дял.

Публикувано с изричното съгласие на https://www.standartnews.com/

Прочетено 64 пъти, 1 прочита днес