Приготвя се за 20 минути
Красив и богат на вкусове, а и много лесен и бърз за приготвяне (само около 15-20) омлет по турски!
Чудно Вкусно!
За омлета
яйца – 3 бр.
магданоз – 1 шепа нарязан на ситно
хималайска сол – 1/3 ч.л. на вкус
черен пипер – 1/3 ч.л. млян
кимион – 1/3 ч.л.
шарлан – за пържене
За зеленчуковата плънка
чери домати – 1 шепа (нарязани на половинки)
чушки – 1 бр. червена
спанак – 1 шепа нарязан
царевица – 3 – 4 с.л. от консерва
сирене – 1 шепа натрошено
За украса
пресен лук – няколко стръка, нарязани
чери доматчета – 1 шепа цели
Начин на приготвяне
Започваме със зеленчуците: измиваме чери доматчетата и ги нарязваме на половинки. Чушката и спанака нарязваме на ситно и смесваме всичко заедно с царевицата.
В отделен съд разбъркваме 3 яйца и след това добавяме на ситно нарязан магданоз, както и подправките – хималайска сол на вкус, черен млян пипер и кимион.
В тиган с незалепващо покритие сипваме шарлан, а след малко и яйчената смес. Разстиламе зеленчуковата плънка, само върху половината от омлета и поръсваме с натрошено сирене.
След като другата половина може да се отлепя от тигана, я сгъваме върху зеленчуците. Омлетът със зеленчуци е готов когато яйцата придобият красив златист цвят, и сме сигурни, че и отвътре яйчената смес е готова.
Сервираме омлета по турски в голяма разлята чиния, като поръсваме с нарязани на ситно зелени перца пресен лук и украсяваме с цели чери доматчета!
Поднасяме топло!
recepti.gotvach.bg
Публикувано с изричното съгласие на https://www.standartnews.com/