Огнеборците не са допуснали ново разпалване на огнището
Продължава да не е загасено най-голямото тлеещо огнище във вътрешността на пожара в Пирин, предаде БНР.
35 служители от пожарните служби, 20 от горските стопанства и рейнджъри от Националния парк „Пирин“ работиха днес на терен, а военният хеликоптер „Кугар“ гасеше от въздуха.
Теренът над мраморните кариери на село Илинденци е изключително труден и скалист, с голяма денивелация. Продължава да тлее и торфената покривка около него, която е с дебелина над 40 см.
Огнеборците не са допуснали ново разпалване на огнището, което е в близост до границите на Националния парк „Пирин“.
Над 45 хиляди декара, предимно горска територия, засегна най-големият пожар от последните години. След като бъде напълно потушен, ще може да се каже с точност какви щети на природата е нанесла огнената стихия, уточниха от Югозападното държавно предприятие.
Публикувано с изричното съгласие на https://www.standartnews.com/