ЗАРАТА

Всякаква информация за всеки

Бурното море на остров Тенерифе взе три жертви, 15 души са ранени
Новини

Бурното море на остров Тенерифе взе три жертви, 15 души са ранени

Трима души загинаха, а 15 бяха ранени вчера на остров Тенерифе при различни инциденти, свързани с морето. Това стана в ден, когато Канарските острови бяха в състояние на предварителна тревога заради крайбрежни явления, предаде ЕФЕ, цитирана от БТА.

Първият инцидент стана на плаж в района на Санта Крус де Тенерифе, когато шестима френски туристи паднаха във водата, повлечени от вълна. Екипи за спешна помощ, изпратени от Координационния център за извънредни ситуации и сигурност 112, пристигнаха на място с медицински хеликоптер и две линейки на местната служба за спешна помощ. Медицинският хеликоптер транспортира жена със средни наранявания в болница. Останалите пострадали имаха леки наранявания, но четирима от тях също бяха приети в болница, а пети получи медицинска помощ на място. Според местната полиция туристите не са спазили предпазните обозначения в зоната.

По-късно бе открито тялото на тялото на мъж във водата край южната част на острова. Мъжът бе изкаран на брега в сърдечен арест и въпреки опитите на спасителите и след това на медиците от спешна помощ да го реанимират, бе констатирана смъртта му.

След това нова вълна в пристанището на Пуерто де ла Крус, в северната част на остров Тенерифе, повлече във водата десет души, при което се удави една жена.

Хеликоптер откара паднал във водата мъж до град Гуанча с тежки наранявания, но лекарите единствено констатираха смъртта му при пристигането в болницата.

Службата 112 напомни, че Канарските острови се намират в състояние на предварителна тревога заради бурно море, и призова гражданите да бъдат изключително предпазливи, да не застават на краищата на кейове или вълноломи и да не рискуват, опитвайки се да снимат близо до мястото, където се разбиват вълните, както и да следват указанията на спасителите.

Бурята "Фунуон" прерасна в супертайфун и приближава Филипините, като създава опасност от унищожителни ветрове и наводнения, съобщи ФНА.

Тя се намира на 125 км на изток-североизток от град Вирак, има постоянни ветрове от 185 км/ч с пориви до 230 км/ч. Движи се на запад-северозапад с 25 км/ч и ще достигне до довечера или до утре сутрин северната провинция Аурора.

Преди броени дни Филипините бяха засегнати от друг мощен тайфун, "Калмаеги", който отне живота на над 200 души. Близо 3 милиона души пострадаха от "Калмаеги", който предизвика едни от най-големите наводнения от години насам, както и в свлачища, в централни провинции на страната.

Публикувано съгласно общите разпоредби на https://fakti.bg/world

Прочетено 15 пъти, 1 прочита днес