Израелската армия обяви началото на нова вълна от въздушни удари по ракетната инфраструктура в Иран.

Това изявление на пресслужбата на армията беше разпространено почти веднага след поредната ракетна атака на Иран срещу израелска територия.

„Израелските военновъздушни сили започнаха поредица от удари по ракетни складове и съоръжения за пускова инфраструктура в централен Иран“, се казва в изявление на военните.

Преди това армията регистрира нов обстрел на израелска територия от Ислямската република, първи от началото на деня. Сирените за въздушна тревога звучаха в района на Тел Авив, чуваха се експлозии.

На населението на страната беше наредено да се укрие. По-късно стана ясно, че армията е отменила тревогата и е позволила на населението да напусне убежищата си. От армията все още не са коментирали резултатите от обстрела.

Според портала Ynet този път от Иран са изстреляни общо около пет ракети. В централен Израел в резултат на падащи отломки след прихващането е повредена сграда, съобщава порталът.

Публикувано съгласно общите разпоредби на https://fakti.bg/world

Прочетено 1 пъти, 1 прочита днес