България води с 1:0 срещу Португалия след края на първото полувреме

България води на Португалия с 1:0 след края на първото полувреме с гол на Марселиньо в 19 – та минута
Португалия наложи страхотен натиск в началните минути на контролата срещу България, която се играе пред 22 000 зрители на стадиона в Лейрия, но нямаше късмет да вкара някое от положенията си.
Още в първата минута центриране на Виейриня отдясно доведе до опасност. Топката беше лошо изчистена и остана в наказателното поле, като Роналдо опита диагонален шут по тревата. Кълбото се озова право в ръцете на Владо Стоянов. В 3 – та минута Луиш Нани бе изведен сам срещу българският вратар и укроти топката, след което стреля много силно под гредата. Стоянов реагира светкавично и с една ръка изби над гредата. В 6 -та минута португалците организираха поредната си опасна атака. Ивелин Попов загуби топката в центъра и Адриен Силва бързо пусна към Кристиано Роналдо, който навлезе в наказателното поле и шутира право в ръцете на Стоянов. Три минути по – късно Роналдо направи невероятен пропуск пред нашата врата. Нани се откъсна отляво и центрира като топката стигна до Роналдо и той от чиста позиция вместо да скъса мрежата стреля високо над вратата. Едва в 18 – та минута националите ни отправи първия си удар към вратата на противника. Ивелин Попов стреля от пряк свободен удар метър пред границата на наказателното поле, но португалският страж Антони Лопеш изби. в 19 – та минута България поведе в резултата.
Марселиньо, който играе първият си мач с националната фланелка отбеляза попадението. Той след като се пребори в наказателното поле с Пепе и Виейриня и изненада вратаря за 0:1 с диагонален удар. В 26 – та минута Кристиано Роналдо обстрелва вратата ни от около 28 метра по диагонала, но със сетни сили вратарят на България се хвърли и отби встрани топката. Десет минути по – късно Луиш Нани направи поредния пропуск, след като Рафа Силва центрира остро и пред празната врата Нани от около два метра стреля над гредата. Минута по – късно националният ни отбор можеше да удвои преднината си. Михаил Александров напредна към наказателното поле и центрира, но Пепе успя да избие топката преди да стигне до Димитър Рангелов.