Баскетболистите на Берое се провалиха в плейофите

Спартак (Плевен) поднесе голямата изненада в четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига, като отстрани Берое.

В решителния трети двубой, в Стара Загора, Спартак победи със 79:73 и се класира на полуфинал, където ги очаква Балкан.

И двата отбора спечелиха по един мач като гости, преди да се наложи всичко да се реши в последен трети сблъсък.

Това бе единствената серия от първи кръг, която стигна до трети мач.

Така двата полуфинални сблъсъка са Балкан-Спартак и Лукойл Академик-Рилски спортист.

Срещата в Стара Загора бе много интересна от началото до края, но гостите изиграха финалните минути много спокойно, вкараха си наказателните удари, и сториха нужното, за да задържат крехкия си аванс.

Берое водеше играта през първото полувреме, но стигна до най-голям аванс от 12 точки. Спартак направи обрат след почивката, но също не успя да вземе по-сериозна преднина от 13 точки. Толкова бе тя пет минути и половина преди сирената, когато с тройки Берое намали само до две точки, с 34 секунди до края. Младите Адриан Секулов и Самуел Франсис обаче не трепнаха и реализираха по два наказателни удара, за да приключат драмата.

Страхотен мач за Спартак изигра Герасим Николов с 23 точки, 22 добави Франсис, а Димитър Маринчешки се отчете със 17 точки и 17 борби.

Спартак игра цял мач с шест баскетболисти, и без един от лидерите си Александър Груев, който лекува контузия.

Александър Тодорович реализира 17 точки за Берое.