Баскетболният Берое продължава с победния си ход

Отборът на Берое записа четвърта поредна победа в първенството на Виваком Националната баскетболна лига. В среща от 22-я кръг на шампионата старозагорци се наложиха с 95:62 над Черноморец като гост. Така „зелено-белите“ се изравниха с Балкан в битката за второто място. Тимът от Ботевград записа второ поредно поражение – този път от Лукойл Академик.
Двубоят в Бургас обаче не започна добре за „зелено-белите“, които в средата на първите десет минути изоставаха с пет точки – 8:13. След това обаче старозагорци вдигнаха оборотите и постигнаха минимален успех в тази част – 22:21. Втората четвърт отново завърши с успех за Берое, този път с аванс от четири точки. Така на полувремето резултатът бе 45:40 в полза на старозагорци.
След почивката Берое започна със силна серия от 7:0 и набързо направи аванса си двуцифрен – 52:40. До средата на тази трета част старозагорци успяха да отбележат 20 точки срещу едва 2 за техния съперник. В края й авансът на старозагорци стана 26 точки – 77:51.
В последните 10 минути двубоят се доиграваше. Още в началото им Берое закръгли предимството си на 30 точки, авансът дори бе увеличен с три точки след финалната сирена. Най-резултатен при успеха в Бургас бе Александър Тодорович с 22 точки. Общо петима играчи на Берое завършиха с двуцифрен точков актив – Александър Тодорович, Еврик Гари, Станислав Ваклинов, Остин Барнс и Тихомир Желев.
Следващата седмица Берое е домакин на Черно море, двубоят е на 25 март (петък) от 19,00 часа.