Баскетболният Берое не срещна затруднения срещу Спартак (Плевен)

Отборът на Берое спечели десетата си победа в собствената си зала в първенството на Виваком Националната баскетболна лига. В последната среща от 24-я кръг на шампионата старозагорци се наложиха с 90:68 над Спартак (Плевен).

Това е общо четвърти успех на „зелено-белите“ над този съперник през сезона. Другите бяха в първите две срещи от първенството и в четвъртфиналния двубой от турнира за Купата на България в Ботевград.

За разлика от предишния мач с Черно море Порт, срещу Спартак баскетболистите на Берое започнаха максимално концентрирано и още след първата четвърт водеха с десет точки – 26:16.

През втората четвърт двата тима намалиха темпото, но въпреки това домакините успяха да увеличат аванса си до 17 точки – 37:20. Четири минути след началото й пък дойде ред и на най-красивото изпълнение в двубоя до този момент, превърнало се и в запазена марка на Берое – забивка на Николай Николов след бърза атака и комбинация между Алексиев, Муур и Ники Николов.

На почивката Спартак успя да намали изоставането си на 12 точки след като отстъпи само с две във вторите 10 минути – 43:31.

След почивката Берое вкара мача в съвсем друго темпо и разликата скочи до 20 точки – 63:43. Малко преди финала й за пет лични нарушения играта напусна Герасим Николов от Спартак (Плевен).

В последните 10 минути срещата се доиграваше, а двата тима предложиха и няколко атрактивни изпълнения за публиката като в основата на тези за старозагорци отново бяха Аштън Муур и Николай Николов.

В следващия кръг Берое е домакин на Левски. Срещата е на 9 април от 18,00 часа в зала ДЗУ.