Баскетболният Берое продължава с победната си серия

Баскетболистите на Берое записаха пета поредна победа във Виваком Националната баскетболна лига. В среща от 23-ия кръг на шампионата старозагорци се наложиха с 80:60 над Черно море Порт.

Двубоят обаче не започна добре за „зелено-белите“, които след първата четвърт изоставаха със 7:16. Баскетболистите на Берое отбелязаха първите си точки едва в средата на частта, а докрая й едва трима от играчите, които Любо Минчев пусна в игра успяха да се разпишат.

Още в началото на втората част обаче Берое показа съвсем друго лице. Тройка на Тихомир Желев и две точки на Аштън Муур намалиха изоставането на „зелено-белите“. Въпреки това Черно море запази аванс от седем точки на полувремето- 24:31.

В първите минути след паузата Берое записа серия от 7:0 след ефектно изпълнение на Станислав Ваклинов, тройка на Александър Тодорович и две точки на Еврик Гари. Това постави под напрежение гостите, които започнаха да допускат грешки и позволи на Берое да изравни резултата при 31:31 и дори да поведе след нов кош на Ваклинов. Две поредни тройки на Желев доведоха и до първата по-сериозна преднина за „зелено-белите“ при 42:36. До края домакините не изпуснаха инициативата и частта приключи при 54:46 в тяхна полза.
В началото на последната част Берое започна да увеличава аванса си и в средата й той достигна 15 точки. Това позволи на „зелено-белите“ да доиграят спокойно срещата и да зарадват публиката и с атрактивни изпълнения. На два пъти феновете станаха на крака и аплодираха страхотните изяви на Николай Николов. Берое пък без проблеми стигна до победа №17 в първенството.