Баскетболният Берое ще спори за бронза с Балкан

Баскетболистите на Берое ще спорят за бронзовите медали в турнира за Купата на България. Старозагорци отстъпиха във втория полуфинал на Рилски спортист с 80:71.

Най-резултатен за Берое тази вечер бе Аштън Муур със 17 точки. С 15 остана Еврик Гари. Силно включване направи привлеченият в началото на тази седмица Пламен Алексиев. Бившият играч на Черно море Порт се появи на терена през втората част и се отчете с 11 точки.

Двубоят оправда изцяло очакванията за битка. В началото Берое поведе със серия от 8:0. Последваха силни изяви на Златин Георгиев-Голди за Рилски спортист, които помогнаха на отбора му да излезе напред с пет точки. На полувремето разликата в полза на Рилски спортист обаче бе само две точки – 38:36.

След паузата Рилски спортист изигра силна трета част и поведе с осем точки аванс. В началото на четвъртата част предимството им стигна до 12 точки. В последствие Берое успя да го намали до 5, но съперникът не позволи повече изненади.

Съперник на Берое в малкия финал утре ще бъде отбора на Балкан (Ботевград). Тимът на домакините отстъпи на Лукойл Академик в първия полуфинал. Спорът за бронза е утре от 14,30 часа в зала „Арена Ботевград“