Берое падна от черногорския Теодо в Балканската лига

Берое започна със загуба втората фаза в SIGAL-UNIQA Балканска лига. Заралии гостуваха на черногорския Теодо в мач от група С и загубиха с 66:76. Така Теодо взе втори успех от два мача, докато беройци са с 0-1. В четвъртък (11 февруари) заралии ще гостуват и на Морнар в Бар.
Домакините поведоха от самото начало, а след средата на първата част направиха серия от 9-0 за аванс от 12 точки. Берое намали до 8 след десет минути, но начало от 7-2 на втората четвърт направи разликата 13 точки. Заралии отново имаха добри моменти и се доближиха на само 5 точки, но Теодо реагира бързо и до почивката пак направи преднината си двуцифрена. Второто полувреме тръгна със серия от 10-1 за домакините, които се откъснаха с 20 точки напред и до края почти нямаха проблеми. Българите все пак намалиха до 7 точки на два пъти в последната част, но и двата пъти Теодо отговаряше с тройка. Малко след това тимът наниза и трета поред за +11 и отказаха нашите.

Аштън Мур бе най-резултатен за беройци с 18 точки. Тихомир Желев се отчете с 12 и 5 борби, а 10 точки добави Еврик Гари. За домакините 12 точки имаше Милош Джуришич.