Берое води с 1:0 срещу Акжаик след края на първото полувреме

Берое води с 1:0 срещу казахстанският Акжаик (Орал) във втората си контрола от подготвителния лагер в турския курорт Алания. Спарингът който се играе на терена в Сиде старозагорският тим започна по – активно и създаде няколко положения пред вратата им. Румънецът Александру Някша, който кара пробен период в Берое започна в титулярния състав.
В 3-та минута Атанас Зехиров изведе Исмаил Иса, който навлезе в наказателното поле, но ударът му бе блокиран. В 8 – та минута Пенев центрира към Иса в наказателното поле, но ударът на нападателя минава край вратата на казахстанците. Натискът на старозагорския тим се увенча с успех в 14 – та минута, когато реферът отсъди дузпа в тяхна полза.
Исмаил Иса с точен удар от бялата точка откри резултата – 1:0. В 22 – та минута Акжаик отправиха първия си удар чрез Говедарица, който стреля от границата на наказателното поле топката мина над вратата на Берое. Пет минути по – късно Кхромхов стреля към беройската врата, но защитник изби топката в корнер.
В 36 – та минута след ъглов удар Кхромхов отправи опасен удар но вратаря Михайлов успя да избие топката. В 38 – та минута Александру Някша е заменен от Стивън Петков.
В 41 – та минута Божилов засече топката след центриране на Пенев от корнер , но топката излезе в аут.

Съставът с който започна Берое
1. Михаил Михайлов, 28. Веселин Пенев, 6. Иво Иванов (к), 15. Георги Динков, 18. Атанас Зехиров, 8. Георги Сърмов, 21. Елиаш да Силва, 17. Александру Някша (38 – 73 Стивън Петков), 11. Неманя Милисавлевич, 14. Георги Божилов, 10. Исмаил Иса