Берое загуби драматично от Левски

Баскетболният отбор на Берое загуби драматично 86:88 гостуването си на шампиона Левски, в мач от 26-ия кръг в НБЛ. Въпреки поражението, старозагорци изиграха един от най-добрите си двубои от началото на първенството, като секунди ги разделиха от заслужена победа над столичния тим.

В началните минути на двубоя домакините успяха да поведат в резултата, запазвайки своя аванс до края на първата част, който дойде при 26:16 в тяхна полза. През втората част обаче беройци заиграха много силно и бързо успяха да стопят преднината на своя противник. Отличната игра в защита спомогна на заралии да се доближат само на точка от Левски. До края столичани все пак успяха да задържат аванса си, като краят на полувремето дойде при 44:39 за „сините”.

Последните десет минути бяха драматични и за двата отбора , които играеха точка за точка без никой да може да се откъсне в резултата. Но с кош на Джими Хънт при по-малко от секунда преди края, Левски грабна изстраданата победата с 88:86.

За Берое най-резултатен бе Павлин Иванов, реализирал 21 точки срещу бившия си тим. Със 17 точки и 6 борби се отчете Тенчо Тенчев, а 16 отбеляза Венцислав Петков.

За Левски Джими Хънт вкара 22 точки, а завърналият се в отбора американец Брандън Хийт се отличи с 20 точки и 9 асистенции.

В последния кръг от шампионата Берое приема Черноморец Бургас. Срещата е тази събота (24 април) от 18:00 часа в общинската зала „Стара Загора”.