Трудно се намират хора, които не просто вършат работата си, но имат отношение към колегите си. Имат изградени трудови навици, спазват работното време и правилата.
Данни показват, че 62% от работодателите не могат да намерят талантлив персонал. Според анализа, на пазара не достигат добри строители, образовани работници, инженери, предава NOVA.
81% от служителите гледат първо заплащането. След това – работата дава ли смисъл и свобода кога и къде да я свършиш. В ерата на технологиите, ако дадена фирма намери хора с умения и желание за работа – нарича ги таланти.
“Много повече неща трябва да може един човек. Трябва да бъдат доста по-емоционално интелигентни. Да спазват работна политика, работно време, процедури на работа – по повод тяхната безопасност на работа и т.н.”, разказва Мария Стоева – мениджър “Бизнес развитие” в агенция за подбор на персонал.
Освен строители, най-търсени са заварчици, шлосери, кранисти. И инженери – затова работодателите искат математика да се учи от ранно детство. И матурата да е задължителна.
„Ако напишете в Google СМГ и Оксфорд, ще установите, че нашата математическа гимназия излъчва най-много студенти в Оксфорд”, заяви председателят на Асоциацията на индустриалния капитал Васил Велев.
54% от компаниите отчитат липса на умения при кандидатите за работа. А в занаятите това е особено важно. През 2020-та талантът ще се оценява по нови критерии. А ако работиш това, което искаш, но и можеш – работиш и пееш.
Коледарите са неразделна част от българската коледна традиция, носещи духа на празника чрез песни, благословии…
Атентаторите често се възприемат като сенчести фигури в историята, но зад техните действия стоят сложни…
Киселото зеле е не само важна част от традиционната българска кухня, но и продукт с…