Ботев /Гълъбово/ победи Септември с гол на Исус Ангелов

С гол на нападателя Исус Ангелов Ботев /Гълъбово/ победи с 1:0 Септември /Симитли/ в среща на 24-тия кръг на Б група. Исус, който изигра силен мач се разписа във вратата на гостите през второто полувреме.

През първото полувреме домакините от Ботев бяха по-активния отбор на терена и създадоха няколко положения пред вратата на Любенов, но не успяха да реализират. Гостите от Симитли също имаха 1-2 възможности да открият резултата. В 16-тата мин прехвърчаха искри на терена, заради един фаул. И двата отбора едва не се счепкаха, но се размина само с размяна на остри реплики. Четири минути по-късно домакините от Ботев имаха претенции за неотсъдена дузпа, след като след удар на Емил Иванов в наказателното поле топката се удари във футболист на Симитли, но реферът Давидов остана безмълвен. Гостите от Симитли в 33-та минута имаха възможност да вкарат. Радулович се отзова на чиста позиция в наказателното поле на Ботев, но вратарят Радев прояви рефлекс и отрази ударът му след като изби топката в корнер от 15 метра.

След почивката домакините от Ботев наложиха натиск който се увенча с успех в 52-та минута. Тогава Исус Ангелов беше изведен в наказателното поле и със силен диагонален удар от 10-ина метра отбеляза победния гол. Ботев продължи да натиска и в 61-та минута Ангелов можеше да удвои но вратарят Любенов успя да избие топката. Гълъбовци пропуснаха още една ситуация в 72-рата мин когато Исус Ангелов хитро изведе в пеналта Емил Иванов, но той не успя да засече топката.