Черногорци спряха победната серия на баскетболния Берое

Черногорският Морнар спря успешната серия на Берое в топ 8 на Балканската лига. Тимът от Бар се наложи с 87:68 в общинската спортна зала в Стара Загора и нанесе втора загуба на старозагорци в група С. Тимът има и две победи.
Двубоят започна равностойно и Берое успя и да поведе макар и само с точка. Двата отбора пък така и не можаха да решат кой е по-добър и частта приключи при 22:22.
Вторите 10 минути обаче бяха коренно различни. Благодарение на ефективната си стрелба от далечно разстояние гостите дръпнаха в резултата и спечелиха с 13:29. Така на почивката Морнар имаше аванс от 16 точки – 35:51
След паузата двубоят отново се завърза въпреки разликата. Воден и от ентусиазма на публиката си Берое спечели с 22:18 и запази живи шансовете си преди решителната последна част.
Във финалните 10 минути обаче и късметът обърна гръб на играчите на „зелено-белите“. След няколко неуспешни стрелби на старозагорци разликата стигна до 19 точки в полза на гостите. Във финалните минути срещата просто се доиграваше. Преди двубоя всеки от феновете получи като подарък от ръководството мартеничка и парче от специално поръчана за днешния празник пита.
Предпоследният двубой на Берое в топ 8 на Балканската лига е след седмица когато в Стара Загора гостува Теодо. За да запази живи шансовете си за участие в следващата фаза обаче тимът ще се нуждае не само от победа, а и от благоприятно развитие на останалите срещи в потока.