Дамите на Берое и Нефтохимик загряха преди плейофа помежду си

Нефтохимик победи Берое със 71-70 у дома в мач от последния кръг на женското първенство по баскетбол. Това на практика бе и генерална репетиция за плейофите и за двата тима, които ще се срещнат един срещу друг на четвъртфинала. Бургазлийки завършиха на четвърто място с равен актив с третия Дунав, но с по-лоша точкова разлика в директните мачове, в които си размениха по две победи. Берое пък остана на петата позиция и ще срещне Нефтохимик, като в серията ще се играе до 2 победи, а домакинското предимство е за тимът от Бургас.
През цялото първо полувреме двата тима си разменяха кошове и водачеството без някой да може да се откъсне. Битката между двата тима продължи до самия край на мача , като четири минути преди края резултатът бе равен. Тогава обаче Олена Самбурска наниза два коша поред, но при 1.25 до края Бъчварова намали. Малко след това Римпова свали до точка, след което и двата тима пропускаха. При оставащи 9 секунди Самбурска изпусна и два наказателни удара, но след това и Бъчварова не можа да отбележи. Така Нефтохимик спечели мача с една точка разлика.
Най-резултатни с по 19 точки за победителките станаха Олена Самбурска и Олга Мазниченко. Добре се включи и Мария Желязкова с 10 точки.
За гостите с 18 точки завърши Радослава Бъчварова, а 15 и 9 борби имаше Милена Томова.