Екип от изследователи от Института по биология на Южните морета на Руската академия на науките по време на експедиция в Черно и Азовско море, успяха да забележат делфин албинос, уточнява Стандарт.
Това са сравнително редки сред китоподобните, а някои дори разпознават знамение във видяното. Екземплярът с необичаен цвят принадлежи към делфините афали – вид, който се среща все по-рядъко в Черно море. По време на експедицията екипът е регистрирал само две големи групи афали, според пресслужбата на института. Другите морски бозайници – муткури и обикновени делфини – са по-многобройни.
Според руските биолози делфинът албинос е млад индивид, който се движи с по-голям роднина, вероятно майка му. За съжаление, въпреки младата си възраст, необичайният делфин вече е пострадал от хората – на опашката му се забелязват дълбоки белези, характерни признаци от нараняване от корабен винт. Като цяло състоянието на младия делфин е задоволително, но изследователите се притесняват, че семейството му може да мигрира за риболов извън националния природен парк „Тарханкутски“, където може да се сблъсква с много опасности.
Публикувано със съгласието на:dunavmost.com
Мравките са едни от най-успешните същества на нашата планета. Тяхната организация, издръжливост и социална структура…
Кокошките са едни от най-разпространените и полезни домашни животни в света. Те не само снасят…
Коледарите са неразделна част от българската коледна традиция, носещи духа на празника чрез песни, благословии…