ФК Верея U19 победи при гостуването си Локомотив (Горна Оряховица)

Отборът на ФК Верея U19 постигна важна победа с 2:1 при гостуването си на Локомотив в Горна Оряховица в двубой от 21 – я кръг на Елитната група до 19 години. Заради наказания двубоя пропуснаха Сакалийски и Алпай. Първото полувреме бе сравнително равностойно, а старозагорският отбор имаше възможност да открие чрез Симеон Христов. След почивката ФК Верея откри резултата в 60 – та минута. Тогава капитанът Добрин Радилов, който изигра силен мач изведе по чудесен начин в наказателното поле на домакините Симеон Христов, който не сгреши и се разписа за 0:1. В 78 – та минута реферът отсъди дузпа в полза на старозагорци заради игра с ръка на защитник на Локомотив. Зад топката застана Радилов, който хладнокръвно реализира наказателния удар за 0:2. Принджев можеше да отбележи трети гол от чиста позиция, но вместо да стреля се засуети и топката му беше избита. Локомотив върна едно попадение в 85 – та минута след удар от пряк свободен удар.
След тази победа ФК Верея U19 е на 13 – то място във временното класиране с актив от 18 точки.
„Доволен съм от победата и от себераздаването на момчетата. Този мач беше много важен за нашия отбор“, каза треньорът Господин Мирчев.